Test COVID-19 do wyjazdu za granicę | Koronawirus Lublin - testy, badania

Test na Covid-19 z zaświadczeniem lekarskim na wyjazd zagraniczny

Gdy planujesz wyjazd za granicę koniecznie nie zapomnij o wykonaniu testu w kierunku zakażenia koronawirusem wraz z zaświadczeniem lekarskim w odpowiednim języku.

Zaświadczenie wydawane jest do:

  • badania genetycznego RT-PCR
  • testu antygenowego.

Możesz wykonać badanie z zaświadczeniem w języku angielskim, niemieckim, rosyjskim lub ukraińskim. Dokument opatrzony jest podpisem certyfikowanym wystawiającego lekarza, w formie  elektronicznej, z możliwością weryfikacji autentyczności podpisu. Wydruk papierowy stanowi odwzorowanie dokumentu elektronicznego.

Przed wykonanem badania ustal czy kraj docelowy wymaga zaświadczenia według określonego wzoru oraz w jakim terminie przed planowaną podróżą test powinien być wykonany.

Niektóre kraje wymagają, aby na zaświadczeniu widniał nr dokumentu tożsamości, z którym osoba będzie przekraczać granicę (dowód osobisty lub paszport). Przed rezerwacją usługi przygotuj dokument, zostaniesz poproszony o podanie jego numeru.

Jeśli wynik badania jest ujemny i spełnia powyższe warunki, to takie zaświadczenie umożliwi przekroczenie granicy oraz może przyczynić się do zniesienia obowiązkowej kwarantanny.  Może także być okazane pracodawcy.

Informacje dotyczące zasad wjazdu do danego kraju czy przejazdu przez niego, w odniesieniu do aktualnej sytuacji epidemiologicznej a w konsekwencji wymaganych testów, zaświadczeń możesz sprawdzać na stronie polskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych, Ministerstwa Turystyki lub Ministerstwa Spraw Zagranicznych w kraju, do którego się wybierasz.

Przejdź do e-Rezerwacji