Test ALEX - test 282 alergenów! - LUXMED

ALEX – test 282 alergenów!

Czy to Alergia?

Alergia to problem powszechnie znany. Wiemy, że jest dolegliwością, którą spotyka się coraz częściej, bez względu na wiek czy miejsce zamieszkania. Wiemy, że można mieć alergię praktycznie na wszystko, począwszy od roślin, poprzez sierść zwierzęcia lub jad owadów, skończywszy na substancjach chemicznych i lekach.

Ale czy na pewno wiemy czym jest alergia i jakie są jej przyczyny?

Czy można szybko i precyzyjnie zdiagnozować alergię i określić przyczynę wielu dolegliwości już w jednym badaniu?

Skłonność do alergii jest niejednokrotnie dziedziczona po rodzicach i dziadkach, tym samym alergia często występuje rodzinnie. To choroba powstająca w wyniku odpowiedzi naszego układu immunologicznego na substancję, która nie jest dla człowieka szkodliwa sama w sobie. U jej podstaw leży produkcja przeciwciał – immunoglobulin IgE w odpowiedzi na kontakt z powszechnie obecnymi w otoczeniu substancjami, zwanymi alergenami. Przyłączenie alergenu do przeciwciał IgE prowadzi do uwolnienia tzw. mediatorów reakcji alergicznej, odpowiedzialnych za rozwój procesu zapalenia alergicznego, a co za tym idzie za wystąpienie objawów chorobowych.

Jeżeli masz często:

  • katar, zatkany nos, napady kichania,
  • nadwrażliwość na pokarmy,
  • zapalenie spojówek, zaczerwienienie i pieczenie oczu,
  • nawracające zapalenia oskrzeli i infekcje górnych dróg oddechowych,
  • objawy duszności,
  • kaszel bez cech ostrej infekcji,
  • swędzące zmiany skórne,
  • pokrzywkę,

sprawdź czy nie cierpisz na alergię!

Test ALEX – najkrótsza droga do znalezienia przyczyny alergii

ALEX to innowacyjny test do diagnostyki alergii IgE-zależnej. Obecnie umożliwia oznaczenie najszerszego spektrum alergenów w jednym pobraniu krwi. Pozwala oznaczyć aż 282 komponenty alergenowe (całe alergeny oraz poszczególne molekuły).

ALEX, dzięki temu, że oprócz całych alergenów oznacza również białka je budujące, zwiększa w znaczący sposób dokładność badania, w porównaniu z tradycyjnymi metodami wykrywania przeciwciał IgE wobec całych alergenów.

Przy pomocy badania ALEX można potwierdzić podłoże alergiczne: astmy, AZS, pokrzywki,nieżytu nosa,zapalenia spojówek,nadwrażliwości na pokarmy, zmian skórnych,zaburzeń oddychania, niepożądanych reakcji po użądleniu przez pszczołę lub osę.

Badanie polecane jest w szczególności tym osobom, u których w przeszłości wystąpiły reakcje anafilaktyczne, jak również dla osób z historią chorób alergicznych w rodzinie oraz kiedy poziom Total IgE w surowicy krwi jest powyżej normy.

Test ALEX oznacza jednocześnie aż 282 alergeny ważne klinicznie! Przedstawia pełny obraz alergii, wskazując przyczyny choroby. Pozwala odróżnić alergię od objawów, wywołanych przez reakcje krzyżowe. Dzięki temu można przewidzieć ryzyko wstrząsu anafilaktycznego zagrażającego życiu.

Test można wykonać w każdym wieku. Do badania potrzebna jest bardzo mała ilość krwi. Nie ma konieczności odstawiania leków, w tym przeciwalergicznych. Dzięki wykorzystaniu testu ALEX zdecydowanie skraca się czas diagnozowania pacjenta.

Astma - test alex