SIS Super Indukcyjna Stymulacja - CM LuxmedLublin

Super Indukcyjna Stymulacja (SIS) – czyli innowacyjne technologie przeciw bólowi

Pacjenci zgłaszają się do fizjoterapeuty zarówno w ostrych, jak i przewlekłych etapach choroby. najczęściej natychmiastowe uśmierzenie bólu nie jest możliwe z wielu przyczyn. Ale nie jest to zasadą! wykorzystanie innowacyjnych technologii w leczeniu bólu może pomóc, obecnie są one już na co dzień dostępne dla pacjenta.
Rozmawiamy z fizjoterapeutką Anną Michałowską o tym, z jakimi dolegliwościami najczęściej przychodzą do niej pacjenci i w jakich dolegliwościach ulgę przynoszą innowacyjne technologie.

SIS – dolegliwości bólowe

Na początek ustalmy z jakimi problemami najczęściej zgłaszają się do Pani Pacjenci. Można się oczywiście domyślić jakie dolegliwości zgłaszają oraz z czym zmagają się na co dzień.

Nie myli się Pani, oczywiście zgłaszają się z różnego rodzaju dolegliwościami bólowymi. Chcą głównie odzyskać lub poprawić wydajność fizyczną i możliwości ruchowe. Chcieliby wrócić do codziennych czynności, odzyskać siły. Moi Pacjenci zmagają się ze schorzeniami neurologicznymi, układu mięśniowo-szkieletowego, oddechowego, układu sercowo-naczyniowego. Nie sposób wymienić wszystkich, ale ujmując to prosto – przychodzą do mnie osoby, które cierpią na bóle po urazach sportowych, kręgosłupa, chorują przewlekle na stwardnienie rozsiane, chorobę Parkinsona, serce, próbują wrócić do normalności po udarze albo zawale serca, walczą z mukowiscydozą albo astmą. Problemów jest tyle, że nawet nie próbuję wymienić wszystkich…

SIS Super Indukcyjna Stymulacja

Super Indukcyjna Stymulacja – innowacyjna technologia

Czy fizjoterapia jest w stanie pomóc w tylu przypadkach? Pewnie stosuje Pani różne rodzaje fizjoterapii – krioterapia, elektroterapia, masaż, mobilizacja. Czy jest jakaś metoda, którą można polecić w wielu schorzeniach?

Dobrym rozwiązaniem jest właśnie innowacyjna technologia – tzw. Super Indukcyjna Stymulacja SIS. Zalecana do przeciwdziałania bólowi i przyspieszania regeneracji. Działa poprzez wywoływanie miostymulacji, miorelaksacji, mobilizacji stawów, wykazuje pozytywny wpływ na układ oddechowy, przyspiesza gojenie złamań.

Super Indukcyjna Stymulacja – już sama nazwa brzmi bardzo medycznie…

Spróbuję wyjaśnić na czym polega działanie SIS. Ta innowacyjna technologia polega na wykorzystywaniu pola elektromagnetycznego o wysokiej intensywności, pozytywnie oddziałowującego na tkankę. BTL SIS jest pomocny, gdy pracuję z Pacjentem uskarżającym się na schorzenia ortopedyczne i neurologiczne. Może ułatwię, gdy wymienię w jakich przypadkach zalecam tę metodę szczególnie – na przykład w przypadku zespołu bolesnego barku, bólów odcinka L-S, dyskopatii, regeneracji nerwu, nerwobólach, neuropatii, zmianach zwyrodnieniowych stawów. SIS jest uzupełnieniem manualnej mobilizacji stawu wykonywanej zwykle przez terapeutę. Nie jest to jedyne jej zastosowanie. Gdy przychodzi do mnie Pacjent po urazie fizycznym polecam terapię polem elektromagnetycznym ponieważ dobrze wpływa na gojenie ran i złamań, stymuluje mięśnie, redukuje spastyczność. Podobnie w przypadku leczenia schorzeń uroginekologicznych, na przykład w stymulacji mięśni dna miednicy oraz chorób układu oddechowego.

SIS, a dolegliwości pocovidowe

Ciekawa wydaje się rehabilitacja układu oddechowego. Czy SIS jest pomocna, np. w przypadku powikłań pocovidowych?

Bywa, że Covid-19 bardzo obniży wydolność fizyczną. Pacjenci, którzy przebyli zakażenie odczuwają duszności po aktywności fizycznej i atrofię mięśni (na przykład mięśni oddechowych i mięśni tułowia). W takich przypadkach również polecam rehabilitację oddechową z Super Indukcyjną Stymulacją SIS. Wówczas spodziewamy się znacznej poprawy, czyli wzmocnienia przepony, mięśni międzyżebrowych, poprawienia krążenia krwi w okolicy klatki piersiowej, poprawienia wentylacji płuc. Skuteczność terapii potwierdzam również u Pacjentów po ciężkim zapaleniu płuc.

Niektóre zabiegi fizjoterapeutyczne są bolesne, jak jest w przypadku SIS?

Efektywność terapeutyczna zabiegu jest zaskakująca, zważywszy na fakt, że sam zabieg jest zupełnie bezbolesny. Pacjent odczuwa jedynie mrowienie, intensywne wibracje, skurcze mięśni. Nie są to jednak odczucia nieprzyjemne, a to za sprawą możliwości dobrania programu terapeutycznego i intensywności bodźca do indywidualnych predyspozycji Pacjenta. Głowica urządzenia nie ma kontaktu ze skórą, fizjoterapeuta umieszcza ją w odpowiedniej odległości nad tkankami poddawanymi zabiegowi.

Z zabiegu Super Indukcyjnej Stymulacji SIS można skorzystać w Lublinie w CM Luxmed, przy ulicy Zwycięskiej 6a. Należy jednak pamiętać, że do wykonania zabiegu niezbędne jest skierowanie od specjalisty fizjoterapii lub lekarza.