Testy na koronawirusa - prywatnie i na NFZ - LUXMED

Testy na koronawirusa – prywatnie i na NFZ

Testy na koronawirusa prywatnie i w ramach NFZ. Sprawdź czy chorujesz albo przeszedłeś Covid-19! W naszej ofercie znajdziesz test genetyczny RT-PCR, test antygenowy, badania na przeciwciała, testy na wyjazd zagraniczny.

Wszystkie wyniki testów antygenowych i PCR na Covid wykonywane w CM Luxmed zawierają obowiązkowy kod QR, który gwarantuje niepodrabialną integralność tożsamości i wyniku badania. Wiarygodność i autentyczność kodu weryfikowana jest przez służby graniczne we wszystkich krajach niezależnie czy przystąpiły one do programu unijnych paszportów covidowych czy też nie.

Testy do wyjazdu za granicę

Gdy planujesz wyjazd za granicę nie zapomnij o wykonaniu testu w kierunku zakażenia koronawirusem w odpowiednim języku. Czasami możesz dodatkowo potrzebować zaświadczenia lekarskiego.

Jeśli planujesz wyjazd z dzieckiem za granicę możesz wykonać mu testy RT-PCR bezpłatnie. Skierowanie na badanie wystawiasz samodzielnie przez profil zaufany.

Wyniki otrzymasz tego samego dnia.

Badania genetyczne RT-PCR – 1 wymaz 3 badania

Jest to test molekularny (genetyczny) w kierunku koronawirusa SARS-CoV-2, który ma na celu wykrycie materiału genetycznego wirusa w wymazie z dróg oddechowych pacjenta.

W obecnym czasie wzmożonych infekcji, kluczowe jest szybkie ustalenie przyczyny, czyli jaki wirus wywołał chorobę. Dlatego w uzupełnieniu badania metodą RT-PCR, otrzymasz BEZPŁATNIE wynik w kierunku wirusa RSV oraz grypy.

Wynik w kierunku wirusa SARS-CoV-2, RSV i grypy otrzymasz już tego samego dnia.

Badanie możesz wykonać bezpłatnie w ramach NFZ lub odpłatnie.

Testy antygenowe SARS-CoV-2

Szybki test wykrywa antygen (białko pochodzące z wnętrza komórki wirusa) obecny tylko wtedy, gdy wirus jest aktywny i zdolny do zakażania. Ma to miejsce w początkowej fazie infekcji, niekiedy nawet jeszcze przed wystąpieniem objawów.

Test antygenowy Covid-19 Ag umożliwia wykrycie i zróżnicowanie etapu zakażenia.

Przeciwciała anty SARS-CoV-2

W ofercie dostępne są badania na przeciwciała, które powstają w organizmie po przechorowaniu i/lub kontakcie z osobą zakażoną a także przeciwciała, które organizm wytwarza po zaszczepieniu się na Covid-19.

Konsultacja wyników badań Covid-19

Jeśli masz wątpliwości czy dobrze interpretujesz swój wynik testu w kierunku koronawirusa, możesz skorzystać z telekonsultacji z naszym specjalistą.