Depilacja laserowa na wiosnę – Czy to ostatnia chwila na rozpoczęcie zabiegów? - LUXMED

Depilacja laserowa na wiosnę – Czy to ostatnia chwila na rozpoczęcie zabiegów?

Miałaś ciężki dzień, milion spraw do załatwienia? I w dodatku zapomniałaś, że to już ten moment kiedy należałoby zadbać o gładkość nóg czy pach. Skąd my Kobiety to znamy?!

Na szczęście nie musi tak być. Jeśli myślisz o depilacji laserowej, a nie zdecydowałaś się na zabieg  jesienią lub zimą, to jeszcze nic straconego. Prostym sposobem uniknięcia krępujących sytuacji i trwałego pozbycia się niechcianych włosków jest właśnie depilacja laserowa, teraz już tak bardzo popularna.  Bo gładkie ciało bez zaczerwienień i podrażnień na długie miesiące to nie jest luksus, to wygoda na którą zasługujemy.

Czy depilację laserową mogę wykonać wiosną?

Wczesna wiosna to także dobry moment na rozpoczęcie przygody z depilacją laserową. Zabieg na ciało, czyli okolice bikini, pachy, ramiona, nogi oraz brzuch, plecy czy klatkę piersiową, wykonywany jest co 6-8 tygodni. Częściej wykonuje się zabieg na twarz, bo co 4-6 tygodni. Cała seria zabiegów może zająć kilka miesięcy. Należy zatem pamiętać, aby zabieg depilacji laserowej rozpocząć odpowiednio wcześniej, tak aby zakończyć całą serię na kilka tygodni przed planowanym urlopem.

Ile trzeba wykonać zabiegów?

Najczęściej potrzebne jest 5 zabiegów aby osiągnąć tę wymarzoną gładkość. Jednak to kosmetolog wykonujący zabieg określi jego efektywność i dobierze ostateczną liczbę zabiegów.

Rozplanowanie zabiegów depilacji w czasie może mieć więc kluczowe znaczenie podczas planowania wakacyjnego urlopu. Pamiętajmy, że po zabiegu depilacji laserowej przez 4-6 tygodni należy unikać kąpieli słonecznych. W tym czasie również należy zaprzestać używania samoopalaczy oraz bronzerów.

Dlaczego  depilacja laserowa w seriach

Odstępy pomiędzy zabiegami związane są z cyklem wzrostu włosa. Skutecznie usuwamy owłosienie w naturalnej fazie wzrostu czyli w anagenie. W katagenie oraz telogenie, czyli fazach przejściowej i spoczynku, włos jest nieaktywny, a więc laser nie będzie skutecznie działał. Dlatego tak ważne jest, aby zabieg rozplanował w czasie profesjonalny kosmetolog. 

Depilacja laserowa w Lublinie | MED Estetyka

W Lublinie depilację laserową wykonasz w Centrum Medycyny Estetycznej Med Estetyka. Przed podjęciem decyzji o rozpoczęciu laserowego usuwania owłosienia warto jest skorzystać z bezpłatnej konsultacji kosmetologicznej. Na takim spotkaniu dowiesz się jak przygotować się do zabiegu, czy są jakiekolwiek przeciwskazania do depilacji laserowej.

Aby cieszyć się gładką skórą latem, umów się już dziś na bezpłatną konsultację.